Σήμερα 2-3-2022, ενημερωθήκαμε οτι στο 4ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτήτρια.

Η θετική διάγνωση (rapid test) πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 1-3-2022.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια θα βρίσκεται σε καραντίνα για τις επόμενες ημέρες.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια είναι εμβολιασμένη

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια έχει συμπτώματα της ασθένειας από τη Δευτέρα

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια παρευρέθη στο χώρο της Σχολής για την περίοδο 28-2-2022 – 2-3-2022

Συγκεκριμένα:

Παρευρέθη σε όλα τα μαθήματα την προηγούμενη εβδομάδα καθώς και στο μάθημα εργαστηρίου αριθμητικών μεθόδων για μηχανικούς στις 28-2-2022 στις 9:00 π.μ. στο υπολογιστικό κέντρο ΑΠΘ.

Τα συμπτώματα ξεκίνησαν στις 28-2-2022 το βράδυ με πονόλαιμο και ελαφρύ πονοκέφαλο.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας στη Σχολή φορoύσε συνεχώς τη μάσκα της (ΚΝ95)

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια έχει πληροφορήσει τις στενές επαφές της.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια θα παραμείνει σε καραντίνα για 5 ημέρες και θα ξανακάνει το test.

Παρακαλείσθε, αν παραβρεθήκατε κάποιοι/ες στις εξετάσεις του έτους αυτού τη συγκεκριμένη περίοδο, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’: