Σήμερα 28-12-2021, ενημερωθήκαμε οτι στο 7ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτήτρια, ο οποίο, η οποία τις προηγούμενες ημέρες παρευρέθη στις εκπαιδευτικές δραστηριότητες (μαθήματα της περιόδου 19/12/2021 – 23/12/2021) του εξαμήνου αυτού.

Η διάγνωση (PCR test) γνωστοποιήθηκε στο φοιτητή στις 28-12-2021.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια είναι εμβολιασμένη (έχει κάνει όλα τα εμβόλια).

Η φοιτήτρια παρευρέθη στο χώρο της Σχολής την περίοδο 19/12/2021 – 23/12/2021:

Η φοιτήτρια στην αίθουσα 302 κάθεται πάντα σε συγκεκριμένη θέση, στο μπροστινό έδρανο, της μεσαίας στήλης, με τον αριθμό 2.

Τη Δευτέρα 20/12 παρακολούθησαε μόνο τις τρεις ώρες του μαθήματος Ρύθμισης Συστημάτων.

Την Τρίτη 21/12 και την Τετάρτη 22/12 παρακολούθησε κανονικά όλα τα προβλεπόμενα από το πρόγραμμα μαθήματα.

Η φοιτήτρια έχει πληροφορήσει τις στενές επαφές της.

Κατά τη μέχρι τότε διάρκεια των μαθημάτων και της παρουσίας της στο αμφιθέατρο και στο Εργαστήριο η φοιτήτρια δεν έβγαλε καθόλου τη μάσκα της.

Η φοιτήτρια έχει αναπτύξει τα συμπτώματα της ασθένειας.

Η φοιτήτρια ήδη είναι σε καραντίνα, σύμφωνα με το νόμο.

Παρακαλείσθε, αν παρακολουθήσατε κάποιο/α από τα  μαθήματα του έτους αυτού, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’:

Ημερομηνία Ανάρτησης:

Τρίτη, 28 Δεκεμβρίου  2021