Στις 8-3-2022, ενημερωθήκαμε οτι στο 8ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτητή.

Η αρχική θετική διάγνωση (rapid test) πραγματοποιήθηκε στις 8-3-2022.

Μέχρι την Παρασκευή 11-3-2022, θα έχει και τα αποτελέσματα του RT-PCR

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα βρίσκεται σε καραντίνα για τις επόμενες ημέρες.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής δεν είναι εμβολιασμένος

Ο συγκεκριμένος φοιτητής δεν αναφέρει συμπτώματα της ασθένειας

Ο συγκεκριμένος φοιτητής παρευρέθη στο χώρο της Σχολής κατά την περίοδο 27-2-2022 – 4-3-2022

Συγκεκριμένα:

Ο φοιτητής παρευρέθη τελευταία φορά την Τρίτη 1-3-2022 και παρακολούθησε όλα τα μαθήματα.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας στη Σχολή φορoύσε συνεχώς τη μάσκα του (FFP2)

Ο συγκεκριμένος φοιτητής έχει πληροφορήσει όλους εκείνους με τους οποίους είχε στενές επαφές.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα παραμείνει σε καραντίνα για 5 ημέρες και θα ξανακάνει το test.

Παρακαλείσθε, αν παραβρεθήκατε κάποιοι/ες στις εξετάσεις του έτους αυτού τη συγκεκριμένη περίοδο, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’: