Σήμερα 17-11-2021, ενημερωθήκαμε οτι στο 5ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτήτρια που τις προηγούμενες ημέρες παρευρέθη στις εκπαιδευτικές δραστηριότητες (μαθήματα της εβδομάδας 8-13 Νοεμβρίου 2021) του εξαμήνου αυτού.  Η διάγνωση (rapid test) γνωστοποιήθηκε στη φοιτήτρια στις 17-11-2021.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια είναι εμβολιασμένη.

Η φοιτήτρια παρευρέθη στη Σχολή στα μαθήματα του 5ου εξαμήνου, σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών του 3ου έτους.

Καθόταν στην όγδοη σειρά από τη μεριά της πόρτας του αμφιθεάτρου

Τη Δευτέρα δεν παρευρέθη σε μαθήματα της Σχολής, καθόσον είχαν αρχίσει να εκδηλώνονται συμπτώματα της ασθένειας.

Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων και της παρουσίας της στο αμφιθέατρο δεν έβγαλε καθόλου τη μάσκα της.

Στις 16-11-2021, τα συμπτώματα εξακολούθησαν να υφίστανται.  Το test που διενεργήθηκε (rapid) ήταν αρνητικό.

Σήμερα, στις 17-11-2021, το διενεργηθέν test ήταν θετικό

Παρακαλείσθε, αν παρακολουθήσατε κάποιο/α από τα  μαθήματα του έτους αυτού, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’:

Ημερομηνία Ανάρτησης:

Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2021