Στις 6-3-2022, ενημερωθήκαμε οτι στο 4ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτήτρια.

Η αρχική θετική διάγνωση (rapid test) πραγματοποιήθηκε στις 6-3-2022.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια θα βρίσκεται σε καραντίνα για τις επόμενες ημέρες.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια είναι εμβολιασμένη με όλες τις δόσεις.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια αναφέρει συμπτώματα της ασθένειας.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια παρευρέθη στο χώρο της Σχολής κατά την περίοδο 28-2-2022 – 4-3-2022

Συγκεκριμένα:

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια, από τη Δευτέρα μέχρι και την Παρασκευή, παρακολούθησε μαθήματα στη Σχολή.

Συγκεκριμένα, την Τρίτη και Τετάρτη παρευρέθη σε όλα τα μαθήματα της Σχολής.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας στη Σχολή φορoύσε συνεχώς τη μάσκα της (FFP2)

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια δεν μας έχει πληροφορήσει ότι είχε στενές επαφές με τρίτους.

Η συγκεκριμένη φοιτήτρια θα παραμείνει σε καραντίνα για 5 ημέρες και θα ξανακάνει το rapid test.

Παρακαλείσθε, αν παραβρεθήκατε κάποιοι/ες στις εξετάσεις του έτους αυτού τη συγκεκριμένη περίοδο, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’: