Την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα περίπου 18:30-19:00, θα επισκεφθούν το Τμήμα φοιτητές της εθελοντικής ομάδας Chemecon της Σχολής Χημικών Μηχανικών του ΕΜΠ. Η επίσκεψη πραγματοποιείται στα πλαίσια μιας γενικότερης τριήμερης (6-8/12/2018) επίσκεψης της ομάδας σε βιομηχανίες της Βόρειας Ελλάδας.

Σκοπός αυτής της επίσκεψης είναι να αφενός να ακούσουν κάποια πράγματα για το Τμήμα μας, κυρίως όμως να γνωρισθούν με φοιτητές του Τμήματός μας, να τους ενημερώσουν για τους στόχους και τις δραστηριότητες της ομάδας  και εφόσον το επιθυμούν να συμμετέχουν και αυτοί στο υπόλοιπο της δράσης που περιλαμβάνει επισκέψεις σε βιομηχανίες γύρω από την πόλη της Θεσσαλονίκης.

Ο χώρος της επίσκεψης θα είναι η αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων στο ισόγειο του κτηρίου Δ και όσοι/όσες φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματός μας επιθυμούν να συμμετάσχουν είναι καλοδεχούμενοι.

Με τιμή,

Καθ. Β. Ζασπάλης