Στις 10-4-2022, ενημερωθήκαμε οτι στο 8ο εξάμηνο σπουδών του Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτητή.

Η αρχική θετική διάγνωση (rapid test) πραγματοποιήθηκε στις 10-4-2022.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα βρίσκεται σε καραντίνα για τις επόμενες ημέρες.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής αναφέρει οτι είναι πλήρως εμβολιασμένος

Ο συγκεκριμένος φοιτητής αναφέρει ότι έχει ελαφρά  συμπτώματα της ασθένειας.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής παρευρέθη στο χώρο της Σχολής κατά την περίοδο 4-4-2022 – 10-4-2022

Συγκεκριμένα, την τελευταία βδομάδα παρακολούθησε τα υποχρεωτικά μαθήματα του 8ου εξαμήνου (Φαινόμενα Μεταφοράς Μάζας, Σχεδιασμός Χημικών Εγκαταστάσεων, Περιβαλλοντική Μηχανική και Εργαστήριο Χημικής Μηχανικής ΙΙ στην άσκηση του κ. Χατζηδούκα), καθώς και τα μαθήματα επιλογής “Διεργασίες παραγωγής συμβατικών και εναλλακτικών καυσίμων χαμηλού αποτυπώματος”  και “Μέθοδοι ανάλυσης ενεργειακών/περιβαλλοντικών συστημάτων”, όλα στις μέρες και ώρες που ορίζει το ωρολόγιο πρόγραμμα του τμήματος.  Σε όλα τα μαθήματα καθόταν στο θρανίο με τον αριθμό 11 στη μεσαία σειρά της αίθουσας.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας στη Σχολή φορoύσε συνεχώς τη μάσκα της (ΚΝ95)

Ο συγκεκριμένος φοιτητής έχει αναφέρει οτι πληροφόρησε σχετικά όλες τις επαφές με τρίτους.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα παραμείνει σε καραντίνα για 5 ημέρες και θα ξανακάνει το rapid test.

Παρακαλείσθε, αν παραβρεθήκατε κάποιοι/ες στις εξετάσεις του έτους αυτού τη συγκεκριμένη περίοδο, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’: