Προς όλους τους προπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος,

για όσους ενδιαφέρονται κατάφερα να εξασφαλίσω δωρεάν εγγραφή για φοιτητές του τμήματος μας σε ένα συνέδριο βιοτεχνολογίας που οργανώνει το Ινστιτούτο Χημικών Μηχανικών του Ηνωμένου Βασιλείου.

Παρότι έχει έδρα στην Αγγλία, το IChemE έχει παγκόσμια απήχηση παρέχοντας υπηρεσίες όπως πιστοποίηση προγράμματος σπουδών (για Τμήματα Χημικών Μηχανικών) και επαγγελματικούς τίτλους για Μηχανικούς.

Στο συνέδριο θα συμμετάσχουν διάφορες startup εταιρίες στην περιοχή της βιοτεχνολογίας (π.χ. παραγωγή εναλλακτικών μορφών ‘κρέατος’ μέσω κυτταρικών καλλιεργειών) καθώς και εδραιωμένες εταιρίες στο χώρο της βιοτεχνολογίας.

Οι ομιλίες θα είναι στα Αγγλικά και θα ξεκινούν 15:00 ώρα Ελλάδας την Τετάρτη 21 και την Πέμπτη 22 Απριλίου.

Περισσοτερές λεπτομέριες σε αυτό το λίνκ.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές παρακαλούνται να μου στείλουν email (alexkip@auth.gr) με ονοματεπώνυμο στα λατινικά και το ιδρυματικό σας email (μέχρι την Τετάρτη το πρωί) για να τα προωθήσω στους διοργανωτές και να σας αποσταλεί το κατάλληλο λινκ για να παρακολουθήσετε το συνέδριο (που θα γίνει μέσω Microsoft Teams).

MHN προσπαθήσετε να εγγραφτείτε από την ιστοσελίδα καθώς θα σας ζητήσει να πληρώσετε την συνδρομή του συνεδρίου.

Ευχαριστώ,

Αλέξανδρος Κυπαρισσίδης