Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το University of Cyprus, παραλάβαμε την παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία με τα συνημμένα της (4).

Αφορά προκηρύξεις που απευθύνονται σε κατόχους Bachelor Degree, Master ή και PhD, ως εξής:

• Πέντε (5) θέσεις για μεταπτυχιακές σπουδές,  με υποτροφία, στο KOIOS Research and Innovation Center of Excellence. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 18η Φεβρουαρίου 2022.
  • Δύο (2) θέσεις πλήρους απασχόλησης, στο KOIOS Research and Innovation Center of Excellence. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 18η Φεβρουαρίου 2022.
  • Δύο (2) θέσεις πλήρους απασχόλησης, στο FOSS Research Center for Sustainable Energy του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 25η Φεβρουαρίου 2022.

Αναλυτικές πληροφορίες για κάθε μία από τις προαναφερόμενες προκηρύξεις (απαιτούμενα προσόντα, δικαιολογητικά που πρέπει να υποβληθούν, μηνιαίες απολαβές, κ.λ.π) περιέχονται στα συνημμένα αρχεία.

Για επιπρόσθετες πληροφορίες ή διευκρινήσεις οι υποψήφιοι μπορούν να επικοινωνήσουν με την κ. Παναγιώτα Χαραλάμπους-Ματσούκα (charalambous.panayiota@ucy.ac.cy , τηλεφ.: +357-22894159).

Παρακαλούμε για την ενημέρωση τυχόν ενδιαφερομένων και την ανάρτηση του παρόντος, με τα συνημμένα του, στις ανακοινώσεις του Τμήματός σας.

Με εκτίμηση,

Σοφία Λογοθέτη-Μανωλιάδου