Στις 28-2-2022, ενημερωθήκαμε οτι στο 2ο εξάμηνο σπουδών του Τμήματος υπήρξε ένα επιβεβαιωμένο κρούσμα σε φοιτητή.

Η αρχική θετική διάγνωση (self-test και στη συνέχεια rapid test) πραγματοποιήθηκε στις 26-2-2022.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα βρίσκεται σε καραντίνα για τις επόμενες ημέρες.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής είναι εμβολιασμένος με όλες τις δόσεις

Ο συγκεκριμένος φοιτητής δεν αναφέρει συμπτώματα της ασθένειας

Ο συγκεκριμένος φοιτητής παρευρέθη στο χώρο της Σχολής κατά την περίοδο 20-2-2022 – 28-2-2022

Συγκεκριμένα:

Ο φοιτητής παρευρέθη σε όλα τα μαθήματα της εβδομάδας από την Τρίτη 22-02-2022 μέχρι και την Παρασκευή 25-02-2022.

Καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας στη Σχολή φορoύσε συνεχώς τη μάσκα του (FFP2)

Ο συγκεκριμένος φοιτητής έχει πληροφορήσει ότι δεν είχε στενές επαφές με τρίτους.

Ο συγκεκριμένος φοιτητής θα παραμείνει σε καραντίνα για 5 ημέρες και θα ξανακάνει το test.

Παρακαλείσθε, αν παραβρεθήκατε κάποιοι/ες στις εξετάσεις του έτους αυτού τη συγκεκριμένη περίοδο, να ακολουθήσετε απαρέγκλιτα τα προβλεπόμενα στις ‘ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ KAI TA ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ’, από τις Πρυτανικές αρχές, ιδιαίτερα στο ‘4. Διαχείριση Ύποπτου ή Επιβεβαιωμένου περιστατικού με COVID-19 ή στενής επαφής’: